Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division I - MentorFebruary 26 - 27, 2016106WS-1 Johnny Craker 12 - Mayfield (37-8)1BR-4 Dwayne Eggleton 9 - Maple Hts. (24-14)2KE-3 Hunter Olson 9 - Walsh Jesuit (23-9)3MP-2 Kolbie Lange 9 - Barberton (24-11)4KE-2 Jack Gorman 9 - Aurora (35-7)5MP-3 Kyle Gruber 10 - Mass. Perry (22-13)6WS-4 Hunter Davenport 9 - Mentor (18-20)7BR-1 Gabriel Tagg 9 - Brecksville (35-5)8MP-1 Andy Graham 11 - Louisville (30-6)9KE-4 Gus Sutton 9 - Austintown-Fitch (32-9)10WS-3 Monteze Thomas 11 - John Adams (36-9)11BR-2 Jaivon Jones 9 - Garfield Hts. (32-6)12WS-2 Jeff Brichford 10 - Madison (24-12)13BR-3 Anthony Delsanter 10 - St. Ignatius (28-12)14MP-4 Zion Shaver 12 - Mass. Washington (31-13)15KE-1 Jake Canitano 9 - Solon (40-3)16001 Craker(MAY) 1:58002 Olson(WJE) 2:50003 Gorman(AUR) md13-3 004 Tagg(BRE) 1:36005 Graham(LOU) 1:50006 Jones(GHT) 5:11007 Brichford(MAD) 3:16008 Canitano(SOL) tf18-3 113 Craker(MAY) 5-3 114 Tagg(BRE) 6-0 115 Graham(LOU) 3-0 116 Canitano(SOL) md12-0 2812823651st
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L001 Eggleton(MHT)L002 Lange(BAR)L003 Gruber(MPE)L004 Davenport(MEN)L005 Sutton(AFI)L006 Thomas(JAD)L007 Delsanter(SIG)L008 Shaver(MWA)L116 Brichford(MAD) Lange(BAR) 10-8 Brichford(MAD) 1:38169225L115 Jones(GHT) Gruber(MPE) md9-1 Gruber(MPE) 1-0 170226L114 Gorman(AUR) Thomas(JAD) md19-7 Gorman(AUR) 5-4 171227L113 Olson(WJE) Shaver(MWA) 10-4 Shaver(MWA) 13-7 172228L281309337L2823103383rd366L337L3385th367Sectional Sites:BR- BrecksvilleKE- KenstonMP- Massillon PerryWS- Willoughby South

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division I - MentorFebruary 26 - 27, 2016113BR-1 Jarod Bronstrup 12 - Brecksville (16-3)1MP-3 Kyle Murphy 11 - Mass. Washington (39-8)2KE-3 Nino Pausch 11 - Twinsburg (27-10)3WS-2 Parker Brunkala 11 - Mentor (32-9)4KE-2 Noah Georgian 12 - Kenston (30-8)5WS-5 Charlie Burk 9 - Eastlake North (9-10)6BR-4 Michael Miller 9 - Valley Forge (16-19)7MP-1 Gannon Petrullo 11 - Dover (35-5)8KE-1 Matt Fields 10 - Walsh Jesuit (14-5)9WS-4 Rocha Oscar 9 - Paine. Riverside (7-24)10BR-3 Matthew Furman 10 - Parma (18-9)11MP-2 Alex Cox 12 - Canton McKinley (39-4)12BR-2 Patrick McGraw 9 - St. Ignatius (26-16)13MP-4 Darese Sparkman 9 - Mass. Perry (21-12)14KE-4 Joey Hirsch 10 - Solon (22-16)15WS-1 Spencer Dusi 12 - Will. South (35-5)16009 Bronstrup(BRE) 2:46010 Brunkala(MEN) 5-4 011 Georgian(KEN) 1:42012 Petrullo(DOV) tf20-1 013 Fields(WJE) tf18-2 014 Cox(CMC) 10-4 015 Sparkman(MPE) 3-2 016 Dusi(WSO) 1:34117 Bronstrup(BRE) 4-1 118 Petrullo(DOV) 4-2 119 Fields(WJE) md9-0 120 Dusi(WSO) 7-0 2832843681st
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L009 Murphy(MWA)L010 Pausch(TWI)L011Burk(ENO)L012 Miller(VFO)L013 Oscar(PRI)L014 Furman(PAR)L015 McGraw(SIG)L016 Hirsch(SOL)L120 Sparkman(MPE) Murphy(MWA) 6-0 Murphy(MWA) Forfeit173229L119 Cox(CMC)Burk(ENO) 11-6 Cox(CMC) 0:52174230L118 Georgian(KEN) Furman(PAR) 3:42 Georgian(KEN) 7-3 175231L117 Brunkala(MEN) Hirsch(SOL) 8-7 OT Brunkala(MEN) md11-3 176232L283311339L2843123403rd369L339L3405th370Sectional Sites:BR- BrecksvilleKE- KenstonMP- Massillon PerryWS- Willoughby South

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division I - MentorFebruary 26 - 27, 2016120MP-1 Chase Sommers 11 - Uniont. Lake (27-11)1WS-4 Jacob Rogowski 12 - Mayfield (23-16)2KE-3 Mason Coleman 10 - Hudson (27-18)3BR-2 Harry Feuer 12 - Brecksville (32-14)4KE-2 Mitch Collica 9 - Walsh Jesuit (15-14)5BR-3 Tyson Long 11 - Shaker Hts. (35-6)6MP-4 Jonah Wakser 10 - Hoover (21-10)7WS-1 Mike Farkas 11 - Will. South (31-8)8KE-1 Andy Garr 9 - Aurora (35-7)9BR-4 Josh Nelly 12 - Garfield Hts. (36-6)10MP-3 Caleb Schramm 10 - Ellet (40-7)11WS-2 Ivan Dorsey 12 - Mentor (25-10)12MP-2 Tyler Kaminski 10 - Green (18-13)13WS-3 Jesus Pacheco 11 - Paine. Riverside (16-10)14KE-4 Christopher Pavone 11 - Kenston (30-13)15BR-1 Jordin James 11 - Bedford (25-6)16017 Sommers(ULA) 3:02018 Feuer(BRE) 1:55019 Long(SHT) md10-2 020 Wakser(HOO) 9-3 021 Garr(AUR) 1:02022 Schramm(ELL) md14-4 023 Pacheco(PRI) 3-0 024 James(BED) 4:45121 Feuer(BRE) 6-4 122 Long(SHT) 10-3 123 Garr(AUR) 3:30124 James(BED) 2:542852863711st
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L017 Rogowski(MAY)L018 Coleman(HUD)L019 Collica(WJE)L020 Farkas(WSO)L021 Nelly(GHT)L022 Dorsey(MEN)L023 Kaminski(GRE)L024 Pavone(KEN)L124 Pacheco(PRI) Coleman(HUD) 4:44 Coleman(HUD) 5-2 177233L123 Schramm(ELL) Collica(WJE) 6-4 Schramm(ELL) 9-8 178234L122 Wakser(HOO) Nelly(GHT) 10-3 Nelly(GHT) md11-2 179235L121 Sommers(ULA) Pavone(KEN) 6-1 Sommers(ULA) 3:49180236L285313341L2863143423rd372L341L3425th373Sectional Sites:BR- BrecksvilleKE- KenstonMP- Massillon PerryWS- Willoughby South

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division I - MentorFebruary 26 - 27, 2016126KE-1 Alex Mackall 12 - Walsh Jesuit (23-4)1WS-4 Rory Nolan 9 - Mayfield (17-16)2MP-3 Carl Turner 11 - Canton McKinley (24-9)3BR-2 Giovanni Rasheed 11 - Maple Hts. (27-9)4MP-2 Andrew Murphy 11 - Dover (40-5)5BR-3 Jake Bily 12 - Normandy (37-12)6KE-4 Joby Herbruck 12 - Kenston (32-11)7WS-1 Lance Hansen 11 - Will. South (33-8)8BR-1 Marco Regalbuto 9 - Brecksville (31-9)9MP-4 Noah Wakser 12 - Hoover (26-8)10WS-3 Nate DeBoe 9 - Mentor (16-18)11KE-2 Dietrich Boysel 10 - Hudson (14-6)12WS-2 Joey Hersh 10 - Madison (31-9)13KE-3 Evan Hornyak 12 - Chardon (33-14)14BR-4 Joe Marino 11 - Shaker Hts. (25-10)15MP-1 Jake Donahue 12 - Mass. Washington (38-4)16025 Mackall(WJE) 0:41026 Rasheed(MHT) 12-7 027 Murphy(DOV) tf15-0 028 Herbruck(KEN) 4-3 029 Regalbuto(BRE) 5:19030 Boysel(HUD) 1:10031 Hornyak(CHA) 12-6 032 Donahue(MWA) 3:23125 Mackall(WJE) 1:14126 Murphy(DOV) md8-0 127 Regalbuto(BRE) Default128 Donahue(MWA) 7-1 2872883741st
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L025 Nolan(MAY)L026 Turner(CMC)L027 Bily(NOR)L028 Hansen(WSO)L029 Wakser(HOO)L030 DeBoe(MEN)L031 Hersh(MAD)L032 Marino(SHT)L128 Hornyak(CHA) Turner(CMC) 2:18 Hornyak(CHA) 2-1 181237L127 Boysel(HUD) Hansen(WSO) 4-1 Hansen(WSO) Forfeit182238L126 Herbruck(KEN) Wakser(HOO) 1:31 Wakser(HOO) tf19-4 183239L125 Rasheed(MHT) Hersh(MAD) 3:30 Rasheed(MHT) 7-1 184240L287315343L2883163443rd375L343L3445th376Sectional Sites:BR- BrecksvilleKE- KenstonMP- Massillon PerryWS- Willoughby South

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division I - MentorFebruary 26 - 27, 2016132BR-1 Andre Stowers 12 - Maple Hts. (30-1)1KE-4 Carl Richter 11 - Kenston (15-16)2MP-3 Conner Burns 12 - Hoover (28-14)3WS-2 Alex Farenchak 10 - Paine. Riverside (29-8)4MP-2 Skyler Decatur 11 - Ellet (46-4)5WS-3 Doug Bailey 9 - Madison (21-17)6KE-5 Gary Gottschalk 10 - Walsh Jesuit (17-9)7KE-1 Jarrod Brezovec 11 - Aurora (32-2)8WS-1 Isaac Hendershot 12 - Will. South (38-5)9MP-4 Alec Haines 11 - Mas. Jackson (13-12)10BR-5 Joe Riley 11 - Garfield Hts. (12-8)11KE-2 Andrew Fairbanks 11 - Austintown-Fitch (36-8)12BR-2 Jason Bronstrup 11 - Brecksville (29-10)13KE-3 Kris Jones 10 - Twinsburg (10-10)14WS-4 Mike Harden 10 - Mayfield (10-21)15MP-1 Gary Define 11 - Mass. Perry (32-8)16033 Stowers(MHT) 0:53034 Farenchak(PRI) 4:37035 Decatur(ELL) 2:49036 Brezovec(AUR) md15-6 037 Hendershot(WSO) 0:48038 Fairbanks(AFI) 1:40039 Bronstrup(BRE) tf16-0 040 Define(MPE) 2:21129 Stowers(MHT) tf20-5 130 Brezovec(AUR) 12-7 131 Fairbanks(AFI) 4-1 132 Define(MPE) 3:262892903771st
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L033 Richter(KEN)L034 Burns(HOO)L035 Bailey(MAD)L036Gottschalk(WJE)L037 Haines(MJA)L038Riley(GHT)L039 Jones(TWI)L040 Harden(MAY)L132 Bronstrup(BRE) Burns(HOO) tf15-0 Bronstrup(BRE) 4:18185241L131 Hendershot(WSO)Gottschalk(WJE) 0:44Gottschalk(WJE) 3-0 186242L130 Decatur(ELL) Haines(MJA) md14-3 Decatur(ELL) 7-2 187243L129 Farenchak(PRI) Jones(TWI) 4-2 OT Farenchak(PRI) 9-3 188244L289317345L2903183463rd378L345L3465th379Sectional Sites:BR- BrecksvilleKE- KenstonMP- Massillon PerryWS- Willoughby South

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division I - MentorFebruary 26 - 27, 2016138WS-1 Austin Victor 12 - Mentor (35-5)1BR-5 Antoine Holloway 9 - Maple Hts. (23-8)2MP-3 Noah McCumbers 12 - Mass. Washington (36-6)3KE-2 Nathan Langston 12 - Solon (39-6)4MP-2 Seth Whitehead 12 - Mas. Jackson (33-7)5KE-3 Will Schmidt 10 - Walsh Jesuit (19-6)6WS-4 Rece Foss 10 - Eastlake North (11-18)7BR-1 Justin DeMicco 12 - Brecksville (34-7)8MP-1 Joe Koontz 11 - Mass. Perry (23-2)9KE-4 Jimmy Sferra 12 - Boardman (31-9)10BR-3 Reese Middleton 10 - Garfield Hts. (23-10)11WS-2 Tyler McGroder 12 - Madison (22-16)12BR-2 Tommy Gallagher 11 - St. Ignatius (21-15)13WS-3 Mark Knaus 11 - Paine. Riverside (8-8)14MP-4 Tyler Whitmyer 12 - Uniont. Lake (30-12)15KE-1 Danny Novak 12 - Aurora (26-3)16041 Victor(MEN) 3:15042 Langston(SOL) 1:01043 Whitehead(MJA) 1:42044 DeMicco(BRE) 0:52045 Koontz(MPE) md15-1 046 McGroder(MAD) 3-2 047 Gallagher(SIG) 3:31048 Whitmyer(ULA) 9-8 133 Victor(MEN) 10-4 134 DeMicco(BRE) 6-0 135 Koontz(MPE) 1:20136 Whitmyer(ULA) 5-0 2912923801st
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L041Holloway(MHT)L042 McCumbers(MWA)L043 Schmidt(WJE)L044 Foss(ENO)L045 Sferra(BOA)L046 Middleton(GHT)L047 Knaus(PRI)L048 Novak(AUR)L136 Gallagher(SIG) McCumbers(MWA) tf17-2 McCumbers(MWA) 3-1 189245L135 McGroder(MAD) Schmidt(WJE) tf16-0 Schmidt(WJE) 5-0 190246L134 Whitehead(MJA) Sferra(BOA) 4-1 Sferra(BOA) 6-4 191247L133 Langston(SOL) Novak(AUR) 2:14 Langston(SOL) 4:46192248L291319347L2923203483rd381L347L3485th382Sectional Sites:BR- BrecksvilleKE- KenstonMP- Massillon PerryWS- Willoughby South

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division I - MentorFebruary 26 - 27, 2016145KE-1 Chris Motter 12 - Hudson (33-6)1MP-4 Devin Flagg 11 - Mas. Jackson (18-9)2BR-3 Hunter Toth 12 - St. Ignatius (31-14)3WS-2 Dylan Bailey 11 - Madison (29-9)4BR-2 Nolan Wochna 11 - Brecksville (28-12)5WS-3 Amir Mitchell 10 - Will. South (15-14)6KE-4 Dom Dipietro 10 - Walsh Jesuit (21-13)7MP-1 David Carr 10 - Mass. Perry (37-1)8BR-1 Farouq Muhammed 9 - Shaker Hts. (35-3)9WS-4 Charles Ballard 12 - Cle. JFK (8-4)10KE-3 Brad Verbic 11 - Kenston (34-9)11MP-2 Charles Bartz 12 - Dover (32-10)12KE-2 Morgan Peterson 12 - Solon (35-17)13MP-3 Joey Oswald 12 - Uniont. Lake (26-12)14BR-4 Skyler Muscenti 11 - Maple Hts. (29-8)15WS-1 Kyle Hennig 12 - Mentor (12-4)16049 Motter(HUD) md19-7 050 Bailey(MAD) 3-2 051 Wochna(BRE) 4:51052 Carr(MPE) tf27-12 053 Muhammed(SHT) tf16-0 054 Verbic(KEN) 4-3 055 Peterson(SOL) md10-2 056 Hennig(MEN) md13-5 137 Motter(HUD) tf18-3 138 Carr(MPE) 3:57139 Muhammed(SHT) 2:36140 Peterson(SOL) 3-2 2932943831st
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L049 Flagg(MJA)L050 Toth(SIG)L051 Mitchell(WSO)L052 Dipietro(WJE)L053 Ballard(CJF)L054 Bartz(DOV)L055 Oswald(ULA)L056 Muscenti(MHT)L140 Hennig(MEN) Toth(SIG) 12-10 OT193249L139 Verbic(KEN) Dipietro(WJE) 9-3 Dipietro(WJE) 4-2 OT194250L138 Wochna(BRE) Bartz(DOV) 1:46195251L137 Bailey(MAD) Oswald(ULA) 1:41196252L293321349L2943223503rd384L349L3505th385Sectional Sites:BR- BrecksvilleKE- KenstonMP- Massillon PerryWS- Willoughby South

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division I - MentorFebruary 26 - 27, 2016152BR-1 Austin Hiles 12 - Brecksville (30-9)1MP-4 Brock Mehl 11 - Louisville (29-12)2WS-3 Joe Chinchar 11 - Eastlake North (9-19)3KE-2 Spencer Haught 12 - Walsh Jesuit (23-9)4WS-2 Kyle Jordan 12 - Will. South (14-19)5KE-3 Sam Rocazella 11 - Chardon (28-13)6BR-4 Mario Boose 11 - Cle. Heights (23-12)7MP-1 Emil Soehnlen 10 - Mass. Perry (35-8)8WS-1 Joe Woods 12 - Mayfield (22-15)9KE-4 Austin Mullen 11 - Hudson (32-13)10BR-3 Logan Toth 10 - St. Ignatius (13-19)11MP-2 Gary Wokojance 9 - Barberton (34-7)12BR-2 Anthony Woldarek 10 - Parma (26-13)13MP-3 Zenik Vovk 10 - Mas. Jackson (23-13)14WS-4 Will Siers 10 - Paine. Riverside (5-18)15KE-1 Cole Gavin 12 - Aurora (35-4)16057 Hiles(BRE) 2:57058 Haught(WJE) 1:10059 Rocazella(CHA) 1:18060 Soehnlen(MPE) 0:53061 Mullen(HUD) md12-4 062 Wokojance(BAR) 3:18063 Vovk(MJA) 0:20064 Gavin(AUR) 0:58141 Hiles(BRE) tf21-6 142 Soehnlen(MPE) md12-1 143 Wokojance(BAR) md16-4 144 Gavin(AUR) 8-1 2952963861st
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L057 Mehl(LOU)L058 Chinchar(ENO)L059 Jordan(WSO)L060 Boose(CHE)L061 Woods(MAY)L062 Toth(SIG)L063 Woldarek(PAR)L064 Siers(PRI)L144 Vovk(MJA) Chinchar(ENO) 4-2 OT197253L143 Mullen(HUD) Boose(CHE) 4-0 198254L142 Rocazella(CHA) Toth(SIG) 8-6 199255L141 Haught(WJE) Woldarek(PAR) 4:49200256L295323351L2963243523rd387L351L3525th388Sectional Sites:BR- BrecksvilleKE- KenstonMP- Massillon PerryWS- Willoughby South

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division I - MentorFebruary 26 - 27, 2016160KE-1 Mario Graziani 12 - Boardman (19-2)1BR-4 Naashon Cruz 11 - Valley Forge (15-21)2MP-3 Jared Torch 12 - Dover (37-4)3WS-2 Tony Chinchar 12 - Eastlake North (29-10)4MP-2 Braxton Freeman 11 - Mas. Jackson (27-13)5WS-3 Sam Arcaro 11 - Mentor (20-9)6KE-4 David Johnson 10 - Walsh Jesuit (11-12)7BR-1 Jadon Kinney 11 - Brecksville (25-12)8WS-1 Bryan Zehe 11 - Madison (33-12)9MP-4 Matt Smoley 10 - Ellet (38-11)10KE-3 Collin Hall 12 - Hudson (35-10)11BR-2 Cal Miller 11 - St. Ignatius (30-8)12KE-2 Adam Green 12 - Austintown-Fitch (38-12)13BR-3 Theron Williams 11 - Maple Hts. (21-7)14WS-4 Mick Fleming 12 - Mayfield (14-22)15MP-1 Jake Little 12 - Mass. Perry (24-12)16065 Graziani(BOA) 1:02066 Torch(DOV) 8-2 067 Freeman(MJA) 1:11068 Kinney(BRE) 6-3 069 Zehe(MAD) 4-0 070 Miller(SIG) 3:31071 Green(AFI) 0:27072 Little(MPE) 2:35145 Graziani(BOA) 9-3 146 Kinney(BRE) 8-6 OT147 Miller(SIG) 0:52148 Green(AFI) 3:452972983891st
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L065 Cruz(VFO)L066 Chinchar(ENO)L067 Arcaro(MEN)L068 Johnson(WJE)L069 Smoley(ELL)L070 Hall(HUD)L071 Williams(MHT)L072 Fleming(MAY)L148 Little(MPE) Chinchar(ENO) 7-0 201257L147 Zehe(MAD) Johnson(WJE) 6-1 202258L146 Freeman(MJA) Hall(HUD) 3:36203259L145 Torch(DOV) Williams(MHT) 2:03204260L297325353L2983263543rd390L353L3545th391Sectional Sites:BR- BrecksvilleKE- KenstonMP- Massillon PerryWS- Willoughby South

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division I - MentorFebruary 26 - 27, 2016170MP-1 Andrew McNally 12 - Uniont. Lake (36-1)1KE-4 Simon Turner 12 - Hudson (25-10)2BR-3 Romaine Meinhard 10 - Shaker Hts. (19-16)3WS-2 Keyon McGraw 12 - John Adams (35-13)4BR-2 Deanjelius Brown 11 - Bedford (28-10)5WS-3 Milton Howard 12 - Will. South (24-11)6MP-4 Satchel Strickmaker 10 - Louisville (24-15)7KE-1 Joey Andrassy 11 - Stow-Munroe Falls (25-2)8WS-1 Austin Van Pelt 11 - Paine. Riverside (24-11)9BR-4 David Rado 10 - Normandy (9-19)10KE-3 Isiah Jackson 12 - Austintown-Fitch (37-14)11MP-2 Victor Marcelli 10 - Mas. Jackson (35-4)12KE-2 Tyler Dempsey 12 - Boardman (29-11)13MP-3 Logan Lacourt 12 - Mass. Perry (22-9)14WS-4 Anthony Fornaro 10 - Mayfield (12-22)15BR-1 Michael Drobnick 10 - St. Ignatius (29-11)16073 McNally(ULA) 1:37074 Meinhard(SHT) 5:31075 Howard(WSO) md15-7 076 Andrassy(SMF) md13-2 077 Van Pelt(PRI) 1:17078 Marcelli(MJA) md10-2 079 Lacourt(MPE) 11-7 080 Drobnick(SIG) 2:45149 McNally(ULA) 0:57150 Andrassy(SMF) 3:46151 Marcelli(MJA) md17-4 152 Lacourt(MPE) 8-2 2993003921st
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L073 Turner(HUD)L074 McGraw(JAD)L075 Brown(BED)L076 Strickmaker(LOU)L077 Rado(NOR)L078 Jackson(AFI)L079 Dempsey(BOA)L080 Fornaro(MAY)L152 Drobnick(SIG) Turner(HUD) tf18-1 205261L151 Van Pelt(PRI) Brown(BED) 6-2 206262L150 Howard(WSO) Jackson(AFI) 0:53207263L149 Meinhard(SHT) Dempsey(BOA) 2:19208264L299327355L3003283563rd393L355L3565th394Sectional Sites:BR- BrecksvilleKE- KenstonMP- Massillon PerryWS- Willoughby South

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division I - MentorFebruary 26 - 27, 2016182WS-1 Dominic Shelley 10 - Mentor (26-14)1MP-4 Dayton Robin 10 - Dover (22-12)2KE-3 Tex Martin 12 - Austintown-Fitch (33-10)3MP-5 John Troxell 11 - Uniont. Lake (23-14)4KE-5 Daveon Parker 10 - Solon (19-21)5BR-3 Jacob Woldarek 10 - Parma (14-13)6WS-4 Kyle Sakach 11 - Mayfield (7-11)7MP-1 Jimmy Leonard 11 - Louisville (33-6)8KE-1 Bubba Arslanian 11 - Aurora (40-7)9BR-4 Nick Franks 10 - Brecksville (18-23)10WS-3 Keishawn Goodson 10 - Cle. JFK (9-3)11MP-2 Zach Blackiston 10 - Mass. Perry (22-13)12WS-2 Alex Valletto 11 - Eastlake North (28-12)13MP-3 Logan Hall 11 - Canton McKinley (46-2)14KE-4 Cannon Carlile 12 - Boardman (25-16)15BR-1 Kaden Russell 11 - St. Ignatius (30-5)16081 Shelley(MEN) 6-3 082 Troxell(ULA) md8-0 083 Woldarek(PAR) 5-2 084 Leonard(LOU) 2:41085 Arslanian(AUR) 2:32086 Blackiston(MPE) 1:07087 Hall(CMC) md11-3 088 Russell(SIG) 1:36153 Shelley(MEN) 8-3 154 Leonard(LOU) 2:26155 Blackiston(MPE) 11-6 156 Russell(SIG) 8-6 3013023951st
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L081 Robin(DOV)L082 Martin(AFI)L083 Parker(SOL)L084 Sakach(MAY)L085 Franks(BRE)L086 Goodson(CJF)L087 Valletto(ENO)L088 Carlile(BOA)L156 Hall(CMC) Martin(AFI) md12-4 209265L155 Arslanian(AUR) Parker(SOL) 3-1 210266L154 Woldarek(PAR) Franks(BRE) 3:19211267L153 Troxell(ULA) Carlile(BOA) md11-3 212268L301329357L3023303583rd396L357L3585th397Sectional Sites:BR- BrecksvilleKE- KenstonMP- Massillon PerryWS- Willoughby South

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division I - MentorFebruary 26 - 27, 2016195KE-1 Devin Johnson 12 - Chardon (28-3)1WS-4 Dashon Bush-Pierce 11 - Glenville (19-11)2BR-3 Jake Strahinic 11 - Normandy (30-15)3MP-2 Nate Rogers 11 - Green (16-3)4BR-2 Trevon Atkinson 12 - Maple Hts. (32-6)5MP-3 Frankie Falcone 12 - Louisville (16-9)6KE-4 Jason Garcia 11 - Solon (27-18)7WS-1 Andrew Stacey 12 - Mayfield (16-7)8BR-1 Kyle Vilsack 12 - St. Ignatius (27-8)9MP-4 Marqus Young 11 - Ellet (31-16)10KE-3 Nick Patoray 12 - Boardman (22-16)11WS-2 Wayne Findley 12 - Brush (27-8)12KE-2 Chris Droege 12 - Austintown-Fitch (27-12)13WS-3 Chris Kyles 11 - John Adams (37-10)14BR-4 Ryan Hatcher 11 - Brecksville (16-16)15MP-1 Grant Martin 12 - Uniont. Lake (31-6)16089 Johnson(CHA) 0:26090 Rogers(GRE) 1:11091 Falcone(LOU) 1:52092 Stacey(MAY) md13-4 093 Vilsack(SIG) 5-2 094 Findley(BRU) 3-1 095 Droege(AFI) 1:52096 Martin(ULA) 1:13157 Johnson(CHA) 3:37158 Stacey(MAY) 10-6 159 Vilsack(SIG) 3:24160 Martin(ULA) 1:103033043981st
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L089 Bush-Pierce(GLE)L090 Strahinic(NOR)L091 Atkinson(MHT)L092 Garcia(SOL)L093 Young(ELL)L094 Patoray(BOA)L095 Kyles(JAD)L096 Hatcher(BRE)L160 Droege(AFI) Bush-Pierce(GLE) 5:22 Bush-Pierce(GLE) 5:22213269L159 Findley(BRU) Atkinson(MHT) 5-1 214270L158 Falcone(LOU) Patoray(BOA) 4-2 215271L157 Rogers(GRE) Hatcher(BRE) 3:54216272L303331359L3043323603rd399L359L3605th400Sectional Sites:BR- BrecksvilleKE- KenstonMP- Massillon PerryWS- Willoughby South

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division I - MentorFebruary 26 - 27, 2016220MP-1 Floyd Rogers 12 - Green (32-2)1KE-4 Parker Meaney 10 - Lakeside (22-14)2WS-3 Tre` Shanklin 12 - Brush (10-4)3BR-2 Justice Cain 12 - Maple Hts. (25-9)4WS-2 Mark Gordon 11 - Mentor (29-12)5BR-3 Johnny Casto 12 - Rhodes (20-16)6MP-4 Riley Warner 10 - Dover (22-20)7KE-1 Matt Klingbergs 11 - Chardon (26-4)8BR-1 Eddie Sternad 12 - Brecksville (33-12)9WS-4 Nolan Childress 11 - Glenville (9-16)10MP-3 Chase Lautzenheiser 11 - Louisville (22-13)11KE-2 A.J. Greer 12 - Roosevelt (29-8)12MP-2 Bryan Wuske 12 - Mass. Washington (27-14)13KE-3 Danny Baka 12 - Hudson (34-9)14BR-4 Ahmaad Webber 10 - Cle. Heights (32-12)15WS-1 Sam Dull 12 - Madison (25-14)16097 Rogers(GRE) 0:58098 Cain(MHT) md14-6 099 Gordon(MEN) 4:40100 Klingbergs(CHA) 7-1 101 Sternad(BRE) 1:02102 Lautzenheiser(LOU) md11-3 103 Baka(HUD) 1:24104 Dull(MAD) 0:57161 Rogers(GRE) 1:21162 Klingbergs(CHA) 5-2 163 Sternad(BRE) 3:49164 Dull(MAD) 4-2 3053064011st
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L097 Meaney(LAK)L098 Shanklin(BRU)L099 Casto(RHO)L100 Warner(DOV)L101 Childress(GLE)L102 Greer(ROO)L103 Wuske(MWA)L104 Webber(CHE)L164 Baka(HUD) Meaney(LAK) 3:22217273L163 Lautzenheiser(LOU) Warner(DOV) 0:29218274L162 Gordon(MEN) Greer(ROO) 2:21219275L161 Cain(MHT) Wuske(MWA) 2:15220276L305333361L3063343623rd402L361L3625th403Sectional Sites:BR- BrecksvilleKE- KenstonMP- Massillon PerryWS- Willoughby South

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division I - MentorFebruary 26 - 27, 2016285WS-1 Nik Urban 12 - Will. South (36-3)1KE-4 Matt Rood 12 - Austintown-Fitch (33-15)2MP-3 Mason Furbay 11 - Dover (30-11)3BR-2 Tyjuan Hill 10 - Bedford (24-14)4MP-2 Bruce Wolff 11 - Hoover (25-12)5BR-3 Tito Vazquez 12 - St. Ignatius (27-11)6WS-4 Tim Carlile 12 - Mayfield (25-11)7KE-1 Josh Burger 12 - Aurora (41-3)8MP-1 Adam Gregorie 12 - Mass. Perry (25-6)9BR-4 Adrian Hardges 11 - Cle. Heights (22-18)10WS-3 Brian Ross 11 - Mentor (27-15)11KE-2 Connor Milosovic 12 - Hudson (34-11)12WS-2 Blake Jerome 12 - Madison (26-9)13KE-3 Kyle Claridy 12 - Roosevelt (30-10)14MP-4 Salvatore Martin 12 - Canton McKinley (34-8)15BR-1 Martieno Johnson 12 - Maple Hts. (13-1)16105 Urban(WSO) 2:40106 Furbay(DOV) 1-0 107 Wolff(HOO) 8-1 108 Burger(AUR) 0:18109 Gregorie(MPE) 1:18110 Ross(MEN) Default111 Claridy(ROO) 5-1 112 Johnson(MHT) 3-1 OT165 Urban(WSO) 4:40166 Burger(AUR) 3:28167 Gregorie(MPE) 1:59168 Claridy(ROO) 1-0 3073084041st
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L105 Rood(AFI)L106 Hill(BED)L107 Vazquez(SIG)L108 Carlile(MAY)L109 Hardges(CHE)L110 Milosovic(HUD)L111 Jerome(MAD)L112 Martin(CMC)L168 Johnson(MHT) Rood(AFI) 1:22221277L167 Ross(MEN) Vazquez(SIG) 3-1 222278L166 Wolff(HOO) Milosovic(HUD) 1:59223279L165 Furbay(DOV) Martin(CMC) 4-2 224280L307335363L3083363643rd405L363L3645th406Sectional Sites:BR- BrecksvilleKE- KenstonMP- Massillon PerryWS- Willoughby South