• Dr. Herpy

54th Annual KIT Wrestling Tournament: Place Winners

Saturday, December 29, 2018

NOTE: If you wish to purchase any of the Place Winner Photos, use this link.

106
1st: Brett Szuhay-11 Crestwood
2nd: Kaden Frantz-11 N.D.C.L.
3rd: Joey Bond-10 Newbury
4th: Aiden Naseman-9 Norwalk Stpaul
5th: Dominic Vennetti-9 Boardman
6th: Mason Amodio-9 Southeast Revere
7th: Josh Ferrar-10 Revere
8th: Nic Schul-12 Fairfield
.
106
113
1st: Dominic Savoca-12 Crestwood
2nd: Andrew Newkirk-11 Fairfield
3rd: Jacob Hamad-12 Nordonia
4th: Jake Hamulak-11 Chardon
5th: Chris Rocha-10 Riverside
6th: Joey Davis-10 Eastlake North
7th: Brandt Virden-12 Columbiana
8th: Toriano Houston-10 Shaker Hts
 113
120
1st: Moustapha Bal-12 Fairfield
2nd: Jake Edelman-11 Pymatuning Valley
3rd: Ethan Wannett-10 Lakeside
4th: Kenneth Lambert-9 Strongsville
5th: Mike Prikryl-10 Rootstown
6th: Tyler Wittreich-10 Riverside
7th: Nick Gayner-10 Revere
8th: Will Faust-11 Shaker Hts
120
126
1st: Jabari Thomas-12 Fairfield
2nd:Caleb Edwards-10 RootstownFairfield
3rd: Matt Kaufmann-11 Fairview
4th: Connor Voltz-10 Twinsburg
5th: Oscar Rocha-12 Riverside
6th: Adam Smith-12 Revere
7th: Johnny Wayslaw-11 Geneva
8th: Konor Frantz-12 N.D.C.L.
126
132
1st: Jaivon Jones-12 Nordonia
2nd: Dakota Blanton-12 Crestview
3rd: Sean O’Horo-9 Boardman
4th: Charles Burk-12 Eastlake North
5th: Cooper Krauth-10 Revere
6th: Mason Kline-10 Rootstown
7th: Ryan Gross-10 Norwalk Stpaul
8th: Aidan Morgenstern-11 Crestwood
132
138
1st: Niko Chilson-12 Rootstown
2nd: Mitch Collica-12 Nordonia
3rd: Seth Samidan-12 Kenston
4th: Isaaiah Smith-12 Field
5th: Joe Averill-11 University Scho
6th: Elijah King-12 Fairfield
7th: Daniel Devera-10 Parma Senior
8th: Tyler Longstaff-10 Riverside
138
145
1st: Jeff Dunfee-12 Ravenna
2nd: Danny Martich-10 Riverside
3rd: Dong Bailey-12 Madison
4th: Tyler Angus-10 Nordonia
5th: Chris Beltre-10 Fairfield
6th: Ben Blickle-12 Strongsville
7th: Jimmy Trudel-10 Lakewood
8th: Maison Benz-10 Kenston
145
152
1st: Amar Thomas-12 Fairfield
2nd: Kaleb Dohse-12 Southeast
3rd: Zayne Lehman-10 Revere
4th: Jayden Jackson-10 Lakewood
5th: Markie Mcelroy-12 Riverside
6th: Dylan Sosnowsky-12 Kenston
7th: Kyle Copas-12 Reynoldsburg
8th: Braden Bilicic-12 Geneva
152
160
1st: Sal Perrine-10 Nordonia
2nd: Joe Koplow-12 Kenston
3rd: David Grecol-12 Strongsville
4th: Kareem Hamdan-12 Boardman
5th: Ian Mcclintock-11 Fairview
6th: John Sweet-12 Hudson
7th: Dalton Tyrrell-12 Crestwood
8th: Caleb Selman-10 Geneva
160
170
1st: Najee Lockett-11 Shaker Hts
2nd: Michael Caniglia-12 Hudson
3rd: Justin Hendershot-12 Willoughby South
4th: Brody Arrundale-12 Madison
5th: Anthony Lunardi-11 Ravenna
6th: Aidan Corrigan-10 Twinsburg
7th: Milan Jackson-11 Lakewood
8th: Sam Meyer-12 Norwalk Stpaul
170
182
1st: Chris Langguth-12 Rootstown
2nd: Douglas Byrne-12 Wickliffe
3rd: Cam Caizzo-11 Norwalk Stpaul
4th: Kemari Brown-12 Fairfield
5th: Justin Olszko-12 Nordonia
6th: Logan Blough-11 Madison
7th: Kenny Crouch-11 Pymatuning Valley
8th: Nick Haller-12 Eastlake North
182
195
1st: Shane Mcginnis-12 Hudson
2nd: Nathan Whitehead-12 Columbiana
3rd: Mitch Sanders-11 Newbury
4th: Carl Schaub-12 Nordonia
5th: Michael Porter-12 Willoughby Sout
6th: Elijah Durham-Harris-11 Beachwood
7th: Spencer Reynolds-11 Lakewood
8th: Spencer Mesaros-9 Southeast
195
220
1st: Ryan Boyle-12 Rootstown
2nd: Charles Taylor-10 Geneva
3rd: Brandon Smith-10 Fairfield
4th: Lucas Pritchett-12 Ravenna
5th: Ethan Depp-12 Revere
6th: Brendan Demunyck-10 Hudson
7th: Jonny Dotson-12 Eastlake North
8th: Tyler Moriarity-11 West Geauga
Sorry no photo!
285
1st: Caden Hill-11 Crestview
2nd: Henry Woofter-12 Chagrin Falls
3rd: Ryan Madison-12 Parma Senior
4th: Blaine Morgenstern-12 Nordonia
5th: Lou Alesnick-11 West Geauga
6th: Mitch Sotera-12 Kenston
7th: Dominic Zirkle-11 Madison
8th: Shawn Jeffers-11 Ravenna
285